XXIV Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny

MFF

27 sierpnia 2011 r. rozpocznie się XXIV Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny. Organizatorami wydarzenia są: Uniwersytet Śląski, Studencki Zespół Pieśni i Tańca „Katowice” UŚ oraz Stowarzyszenie Kultury i Folkloru Ziem Polskich „Patria”. W tegorocznej edycji Festiwalu udział wezmą zespoły m.in. z Ukrainy, Meksyku, Czech, Hiszpanii, Słowenii, Niemiec i Bułgarii.

Artyści zaprezentują swój repertuar w sześciu miastach województwa śląskiego.

XXIV Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny jest jedyną tak dużą imprezą folklorystyczno-kulturalną w regionie. Jako jedna z 300 światowych imprez folklorystycznych, od wielu lat figuruje w kalendarzu CIOFF – Międzynarodowej Rady Organizatorów Festiwali Folkloru i Sztuki Tradycyjnej, działającej pod auspicjami UNESCO. Spośród innych wydarzeń o takim charakterze wyróżnia go fakt, że jako jedyny przygotowywany jest przez środowisko akademickie.

MSFF organizowany jest od 1979 roku, a jego gospodarzem jest działający przy Uniwersytecie Śląskim Studencki Zespół Pieśni i Tańca „Katowice”. Każdego roku MSFF wzbudza zainteresowanie mieszkańców regionu dzięki występom plenerowym, kolorowym korowodom ulicami miast, a także w czasie występów na profesjonalnych scenach w teatrach i domach kultury. Podczas wieloletniej historii MSFF, miasta Śląska, Zagłębia i Podbeskidzia odwiedziło ponad 230 zespołów, w tym artyści z Indonezji, Cypru, Macedonii, Węgier, Meksyku, Indii, Kenii i Malezji.

Więcej informacji...

O wydarzeniu napisał serwis „wp.pl” w artykule pt. „XXIV Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny ”. (25.07.2011).