XXIII Międzynarodowa Konferencja Krystalografii Stosowanej

Krynica-Zdrój
20.09.2015 - 24.09.2015

Międzynarodowe konferencje krystalografii stosowanej organizowane są cyklicznie co trzy lata przez Instytut Nauki o Materiałach Uniwersytetu Śląskiego. Seminaria są okazją do zaprezentowania wyników specjalistów z dziedziny krystalografii, nauki o materiałach, fizyki i chemii ciała stałego w  odniesieniu do materiałów stosowanych w technice i medycynie. Zakres tematyczny konferencji obejmuje rozwój rentgenowskich, elektronowych i neutronowych metod badań struktury, krystalografię przemian fazowych, metody komputerowe w krystalografii, wyznaczanie struktury: metali i ich stopów, kwasikryształów, nanometeriałów, ceramik i polimerów w tym strukturę cienkich warstw.

Konferencja, która będzie trwać od 20 do 24 września 2015 roku w Krynicy-Zdroju jest wydarzeniem prestiżowym (planowany jest udział laureata Nagrody Nobla w dziedzinie chemii z 2011 roku – prof. Dana Shechtmana), mającym szerokie uznanie w środowisku naukowym. W seminariach uczestniczy wielu uznanych naukowców, specjalistów i przedstawicieli firm związanych z badaniami krystalograficznymi.