XXI uroczysty koncert akademicki z okazji święta uniwersytetu

22.05.2017 - 12:56, aktualizacja 05.11.2019 - 11:11
Redakcja: admin

Z okazji święta Uniwersytetu Śląskiego JM Rektor prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk zaprasza na XXI uroczysty koncert akademicki, który rozpocznie się w sobotę 10 czerwca 2017 roku o godz. 17.00 w sali koncertowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (ul. Zacisze 3). Koncert poprzedzi wykład pt. „Molekuły w ultrazimnym świecie” prof. dr hab. Moniki Musiał z Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego.

Wydarzenie będzie transmitowane przez Telewizję internetową Uniwersytetu Śląskiego na stronie: www.youtube.com.

Program: Karol Pyka, „Cantico delle Creature” do słów „Pieśni słonecznej” św. Franciszka z Asyżu na orkiestrę symfoniczną, instrumenty ceramiczne, chór i solistów oraz „Suita cieszyńska” na orkiestrę symfoniczną, chór i solistów.

Wykonawcy:

• Akademicka Orkiestra Symfoniczna,
  • Chór Uniwersytetu Śląskiego „Harmonia”,
  • Izabella Zielecka-Panek – przygotowanie chóru,
  • Roksana Wardenga – mezzosopran,
  • Kamil Zdebel – baryton,
  • Karol Pyka – dyrygent,
  • utwory chóralne kompozytorów śląskich:
  • Chór Uniwersytetu Śląskiego „Harmonia”,
  • Izabella Zielecka-Panek – dyrygent.

Afisz - zaproszenie na koncert

Powiązane treści: