XXI edycja Programu Stypendialnego DBU

22.06.2017 - 12:39 aktualizacja 22.06.2017 - 12:39
Redakcja: admin

Do 16 września 2017 r. trwa nabór kandydatów na stypendystów w ramach XXI edycji Międzynarodowego Programu Stypendialnego dla Krajów Europy Środkowej i Wschodniej Deutsche Bundesstiftung Umwelt (DBU). Program umożliwia odbycie zawodowego bądź naukowego stażu w Niemczech. Jego celem jest zawodowe kształcenie polskich przyszłych kadr ochrony środowiska pozwalające zdobyć doświadczenie zawodowe, które ułatwi młodym absolwentom rozpoczęcie kariery w dynamicznie rozwijającym się sektorze zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska.

Stypendyści zrealizują przygotowany przez siebie projekt badawczy na ważny dla ochrony środowiska w Polsce lub w Niemczech temat. Staż można odbyć na uniwersytetach, w ministerstwach, przedsiębiorstwach, instytutach badawczych, urzędach, organizacjach pozarządowych, centrach badawczo – rozwojowych

Szczegółowe informacje o programie znajdują się na stronie: http://www.sds.org.pl/index.php/stowarzyszenie.