XX Ogólnopolski Zjazd Historyków Studentów

Od 11 do 14 kwietnia 2012 r. w Uniwersytecie Śląskim odbędzie się XX Ogólnopolski Zjazd Historyków Studentów. To największa konferencja naukowa o tematyce historycznej ruchu studenckiego w Polsce. Zjazd, odbywający się od 20 lat w różnych ośrodkach akademickich w kraju, po raz pierwszy będzie mieć miejsce w Katowicach.

W wydarzeniu weźmie udział kilkuset uczestników (studentów i doktorantów) z krajowych i zagranicznych ośrodków naukowych oraz zaproszeni goście – naukowcy, samorządowcy i przedsiębiorcy. W uroczystej inauguracji Zjazdu udział weźmie JM Rektor UŚ prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś.

W programie Zjazdu znajdą się obrady w sekcjach, a także szereg wydarzeń towarzyszących i atrakcji kulturalnych, w tym imprezy integracyjne w zabytkowej kopalni i wycieczki krajoznawcze dla uczestników Zjazdu, koncerty plenerowe, wystawy, otwarte debaty eksperckie (m.in. „Autonomia a regionalizm?”, „Dostosowanie zabytków industrialnych do celów komercyjnych”), sekcja dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz gra miejska w klimacie międzywojennych Katowic.

Na deptaku przed rektoratem Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 12) ustawione zostanie „miasteczko historyczne” z licznymi atrakcjami dla zwiedzających, m.in. pokazami rekonstrukcji historycznej.

XX Ogólnopolski Zjazd Historyków Studentów odbędzie się pod patronatem JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr. hab. Wiesława Banysia.

Szczegółowe informacje są dostępne są na stronie: www.xxozhs.us.edu.pl.

Program wydarzenia

O wydarzeniu napisał serwis „historia.org.pl” w artykule pt. „Ponad 350 zgłoszeń wpłynęło na XX OZHS w Katowicach - wywiad ”. (21.02.2012).

O wydarzeniu napisała „Gazeta Wyborcza” w artykule pt. „Katowice. XX Ogólnopolski Zjazd Historyków Studentów”. (11.04.2012).

O wydarzeniu napisał serwis „tvp.pl” w artykule pt. „XX Ogólnopolski Zjazd Historyków Studentów”. (11.04.2012)

O wydarzeniu napisała „Gazeta Śląska” w artykule pt. „XX Ogólnopolski Zjazd Historyków Studentów na Uniwersytecie Śląskim”. (12.04.2012).

O wydarzeniu napisał portal „Wiadomości24.pl” w artykule pt. „XX Ogólnopolski Zjazd Historyków Studentów w Katowicach”. (12.04.2012).