XVII Zjazd Doktoranckiego Forum Uniwersytetów Polskich

Logo Doktoranckiego Forum Uniwersytetów Polskich

Od 22 do 24 kwietnia 2016 roku w Katowicach odbywać się będzie XVII Zjazd Doktoranckiego Forum Uniwersytetów Polskich. Organizatorem i gospodarzem wydarzenia jest Uczelniana Rada Samorządu Doktorantów Uniwersytetu Śląskiego.

Doktoranckie Forum Uniwersytetów Polskich zrzesza Samorządy Doktorantów Uniwersytetów skonsolidowanych w Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich. Podczas spotkań poruszane są najważniejsze kwestie związane z nauką i studiami doktoranckimi. W programie obrad zaplanowano między innymi debatę o proponowanych i oczekiwanych zmianach w ustawie Prawo o szkolnictwie wyższym.

W posiedzeniu weźmie udział prorektor ds. umiędzynarodowienia, współpracy z otoczeniem i promocji dr hab. prof. UŚ Mirosław Nakonieczny.