XVII uroczysty koncert akademicki z okazji święta Uniwersytetu

JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś zaprasza na XVII uroczysty koncert akademicki z okazji święta Uniwersytetu, który odbędzie się 8 czerwca 2013 r. (sobota) o godz. 17.00 w sali koncertowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (ul. Zacisze 3). Koncert zostanie poświęcony muzyce filmowej Wojciecha Kilara. Uroczystość będzie transmitowana online.

Koncert „Muzyka filmowa Wojciecha Kilara” w wykonaniu Orkiestry Sinfonia Juvenalis oraz Chóru Uniwersytetu Śląskiego „Harmonia” pod kierunkiem dyrygenta José Maria Florêncio zostanie poprzedzony wykładem prof. dr. hab. Franciszka Ziejki pt. „Uniwersytet i świat wartości” oraz wręczeniem Medalu Uniwersytetu Śląskiego Profesorowi Lotharowi Pikulikowi z Uniwersytetu w Trewirze.

Wykonawcy:
Orkiestra Sinfonia Juvenalis (Akademia Muzyczna w Katowicach, Uniwersytet Śląski w Katowicach), Agnieszka Kopińska – fortepian, Joanna Boślak-Górniok – klawesyn, Chór Uniwersytetu Śląskiego „Harmonia”, Izabella Zielecka-Panek – przygotowanie chóru, Swietłana Kaliniczenko – sopran, José Maria Florêncio – dyrygent.

W programie zaplanowano: prawykonanie „Modlitwy do Małej Tereski” – utworu na chór mieszany skomponowanego przez Wojciecha Kilara z okazji Jubileuszu Uniwersytetu Śląskiego, Wojciech Kilar – tematy z filmów: „Bilans kwartalny”, „Dziewiąte wrota”, „Kronika wypadków miłosnych”, „Pan Tadeusz”, „Zemsta”, „Smuga cienia”, „Trędowata”, „Ziemia obiecana”, „Zazdrość i medycyna”, „Dracula”.

Koncert zamknięty. Rezerwacja biletów została zakończona.

O wydarzeniu napisał serwis „studiujwsosnowcu.pl” w artykule pt. „Koncert z okazji święta Uniwersytetu ”.