XV uroczysty koncert akademicki z okazji święta Uniwersytetu Śląskiego

JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś zaprasza na XV uroczysty koncert akademicki z okazji święta Uniwersytetu, który odbędzie się 11 czerwca 2011 r. (sobota) o godz. 17.00 w sali koncertowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (ul. Zacisze 3).

W programie koncertu pt. „Opera… jest kobietą” znajdą się arie, chóry i uwertury z oper: „Carmen” (G. Bizet), „Eugeniusz Oniegin” (P. Czajkowski), „Faust” i „Romeo i Julia” (Ch. Gounod), „Opowieści Hoffmanna” (J. Offenbach), „Tosca”, „Cyganeria” i „Madama Butterfly” (G. Puccini), „Samson i Dalila” (C. Saint-Saëns) oraz „Nabucco” i „Traviata” (G. Verdi).

Wykonawcy: Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej oraz chór Uniwersytetu Śląskiego „Harmonia”, Katarzyna Oleś-Blacha – sopran, Anna Wiśniewska-Schoppa – sopran, Anna Lubańska – mezzosopran. Dyrygent – Wojciech Rodek, przygotowanie chóru – dr Izabella Zielecka-Panek. Koncert poprowadzi dr Małgorzata Mendel.

Podczas uroczystości prof. zw. dr hab. Wiktor Zipper wygłosi wykład pt. „Maria Skłodowska-Curie – kobieta niezwykła”.

W programie wydarzenia znajdzie się również uroczyste wręczenie Medali Uniwersytetu Śląskiego. Odznaczenia odbiorą: prof. Manfred Neumann oraz prof. Gunnar Borstel z Uniwersytetu w Osnabrück.

Koncert zamknięty.
Bilety znajdują się w dyspozycji: dziekanów, kanclerzy, związków zawodowych oraz dyrektora Biblioteki Uniwersytetu Śląskiego.
Szczegółowych informacji udziela Biuro Promocji i Imprez Akademickich UŚ pod nr. tel.: 32 359 13 21 oraz adresem e-mail: koncert@us.edu.pl.