XLVIII Międzynarodowa Wystawa i Giełda Minerałów, Skał i Skamieniałości

Od 5 do 6 listopada 2011 r. w godz. 10.00–17.00 na Wydziale Nauk o Ziemi w Sosnowcu (ul. Będzińska 60) odbędzie się XLVIII Międzynarodowa Wystawa i Giełda Minerałów, Skał i Skamieniałości. Podczas wydarzenia uczestnicy będą mieli możliwość podziwiania eksponatów oraz wyrobów jubilerskich, a także zakupienia niektórych okazów minerałów, skał, skamieniałości, współczesnych muszli oraz wyrobów biżuteryjnych.
Zaprezentowane zostaną m.in. rzadkie meteoryty, bursztyny z inkluzjami, geody ametystowe, korale szlachetne.

W sobotę, 5 listopada 2011 r., o godz. 17.00 odbędzie się sesja popularnonaukowa, podczas której wykłady wygłoszą m.in.:

O wydarzeniu napisał serwis „naszemiasto.pl” w artykule pt. „Wystawa i Giełda Minerałów na Wydziale Nauk o Ziemi UŚ w Sosnowcu” (05.11.2011).