XLVII Międzynarodowa Wystawa i Giełda Minerałów, Skał i Skamieniałości na Wydziale Nauk o Ziemi UŚ

Od 9 do 10 kwietnia 2011 r. na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego (Sosnowiec, ul. Będzińska 60) będzie miała miejsce XLVII Międzynarodowa Wystawa i Giełda Minerałów, Skał i Skamieniałości, podczas której uczestnicy będą mieli możliwość podziwiania eksponatów oraz wyrobów jubilerskich, ale również zakupienia niektórych okazów.

W ramach wydarzenia, 9 kwietnia 2011 r. o godz. 17.00 w auli międzywydziałowej UŚ, odbędzie się XLVI Sesja Gemmologiczno-Paleontologiczna.
W programie sesji znajdą się m.in. wystąpienia pracowników Wydziału Nauk o Ziemi UŚ: dr. Włodzimierza Łapota pt. „Tsavoryt − rywal szmaragdu”, mgr. Michała Rakocińskiego pt. „Dewońskie perły i anormalny wzrost amonitów”, dr. Andrzeja Boczarowskiego „Małpy jakich nie znacie” oraz mgr. Dawida Surmika „DinoSilesia i GeoSfera − regionalna promocja walorów naukowych i przyrodniczo-edukacyjnych”.

Szczegółowe informacje...

Giełda minerałów na UŚ-u”  w Polskim Radio Katowice (09.04.2011)