XLVI Międzynarodowa Wystawa i Giełda Minerałów, Skał i Skamieniałości na Wydziale Nauk o Ziemi

Od 6 do 7 listopada 2010 r. na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego (Sosnowiec, ul. Będzińska 60) będzie miała miejsce XLVI Międzynarodowa Wystawa i Giełda Minerałów, Skał i Skamieniałości, podczas której będzie można nie tylko podziwiać eksponaty oraz wyroby jubilerskie, ale również zakupić niektóre okazy.

6 listopada 2010 r. o godz. 17.00 odbędzie się XLVI Sesja Gemmologiczno-Paleontologiczna.

Swoje wystąpienia wygłoszą:

• dr Włodzimierz Łapot - „Sektor diamentów jubilerskich - początki, stan obecny i perspektywy”;
  • dr Justyna Ciesielczuk, prof. dr hab. Jerzy Żaba, dr Grażyna Bzowska, mgr Krzysztof Gaidzik, dr Magdalena Głogowska - „Mineralizacja siarczanowa wokół gejzeru, rejon Pinchollo, Peru”;
  • dr Andrzej Boczarowski - „Ewolucja człowieka - na krawędzi przetrwania”;
  • mgr Zuzanna Wawrzyniak - ”Co mogły jeść dicynodonty z Lipia Śląskiego? - roślinność późnego triasu Polski”.