XLIX Sesja Sejmiku Województwa Śląskiego

7 kwietnia 2014 r. w Bielsku-Białej (Urząd Miasta, pl. Ratuszowy 1) odbędzie się wyjazdowa XLIX Sesja Sejmiku Województwa Śląskiego, w której udział weźmie JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego, przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś.

W programie obrad znajdzie się m.in.:

• wystąpienie JM Rektora UŚ, przewodniczącego KRASP prof. zw. dr. hab. Wiesława Banysia oraz dyskusja na temat „Roli uniwersytetów w rozwoju regionu i miast – UniverCity, inteligentne specjalizacje, kreatywny region i miasta”;
  • 60-lecie Polskiej Akademii Nauk na Górnym Śląsku – wystąpienie dyrektora Centrum Materiałów Polimerowych i Węglowych PAN w Zabrzu prof. dr. hab. Andrzeja Dworaka oraz członka rzeczywistego PAN prof. dr. hab. inż. Jerzego Klamki, a także uroczyste wręczenie Złotych Odznak Honorowych za Zasługi dla Województwa Śląskiego.