XIV uroczysty koncert akademicki z okazji święta Uniwersytetu Śląskiego

koncert

JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś zaprasza na XIV uroczysty koncert akademicki z okazji Święta Uniwersytetu, który odbędzie się 12 czerwca 2010 r. (sobota) o godz. 17.00 w sali koncertowej Akademii Muzycznej w Katowicach (ul. Zacisze 3).

Podczas uroczystości prof. Filip Bajon wygłosi wykład pt. „Nie tylko ilustracja”.

Koncert będzie transmitowany online.

Koncert muzyki filmowej poprowadzi dr Małgorzata Mendel. Wykonawcy: Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej oraz chór Uniwersytetu Śląskiego „Harmonia”, Sabina Olbrich-Szafraniec – sopran, Mateusz Zajdel – tenor, Ireneusz Miczka – baryton. Sławomir Chrzanowski – dyrygent.

W programie: opr. W. Świderski, temat główny z filmu „Czterej pancerni i pies”, H. Wars, „Na pierwszy znak” z filmu „Szpieg w masce”, F. Loewe, „Tę uliczkę znam” z filmu „My Fair Lady”, N. Brodszky, „Be my Love” z filmu „The Toast of New Orleans”, H. Mancini, motyw główny z filmu „Różowa pantera”, W. Hanna, temat z filmu „The Flinstones”, H. Mancini, „Moon River” z filmu „Śniadanie u Tiffany’ego”, N.H. Brown, „Singing in the Rain” z filmu „Singing in the Rain”, M. Steiner, tańce z filmu „Przeminęło z wiatrem”, F. Churchill, „Walc Śnieżki” z filmu „Królewna Śnieżka”, F. Churchill, „Marsz Krasnoludków” z filmu „Królewna Śnieżka”, R. Stolz, „Pokochaj mnie” z filmu „Czar Cyganerii”, H. Zimmer, temat z filmu „Piraci z Karaibów”, F. Loewe, „Gigi” z filmu „Gigi”, E. Morricone, „Nella Fantasia” z filmu „Misja” i L. Bernstein, temat z filmu „Siedmiu wspaniałych”.

koncert muzyki filmowej - plakat