facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

XIII Letnia Gala Śląskiego Biznesu „Fair Play w Biznesie”

fp

12 czerwca 2011 r. o godz. 14.00 na Zamku w Toszku koło Gliwic odbędzie się XIII Letnia Gala Śląskiego Biznesu „Fair Play w Biznesie”. Organizatorem wydarzenia jest Regionalne Centrum Biznesu, któremu partneruje m.in. Uniwersytet Śląski w Katowicach. Gala Śląskiego Biznesu obejmuje dwa programy: „Przedsiębiorstwo Fair Play” oraz „Gmina Fair Play”.

„Przedsiębiorstwo Fair Play” to ogólnopolski program, w którym oceniane są wszystkie aspekty działalności firmy. Projekt ma na celu promowanie etyki w działalności gospodarczej.

Konkurs „Gmina Fair Play” jest inicjatywą skierowaną do wspólnot samorządowych. Podstawowym jego zadaniem jest popularyzowanie w działalności samorządów postaw etycznych, inspirowanie do podejmowania działań zwiększających przejrzystość procedur.

Regionalna gala jest okazją do zaprezentowania tych jednostek i organizacji, które w swej działalności kierowały się zasadą fair play. W wydarzeniu udział wezmą przedsiębiorcy i samorządowcy z województwa śląskiego i opolskiego. Uniwersytet Śląski reprezentować będą: Krystyna Pienta, zastępca kanclerza ds. zarządzania logistycznego oraz dr Agnieszka Skołucka, zastępca kanclerza ds. rozwoju i współpracy z gospodarką.

Spotkanie będzie miało charakter plenerowy. Dla najmłodszych uczestników studenci Uniwersytetu Śląskiego przygotowali liczne atrakcje, gry i zabawy. Do udziału w zabawie zaproszono także wychowanków Domu Dziecka nr 1 z Bytomia oraz dzieci z katowickiego Załęża.

Podczas gali zostanie przekazany Oddziałowi Neonatologii Centralnego Szpitala Klinicznego w Katowicach-Ligocie laryngoskop, przeznaczony do trudnych intubacji niemowląt, ufundowany przez fundację „Uśmiech Dzieciom”.