facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

XII Wykład im. Profesora Andrzeja Lasoty

Logo Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego

W piątek 11 stycznia 2019 roku o godz. 15.30 w auli im. Kazimierza Lepszego w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się XII Wykład im. Profesora Andrzeja Lasoty. Wydarzenie zostało ustanowione przez Radę Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii w 2008 roku dla uczczenia osoby i dzieła prof. Andrzeja Lasoty – doktora honoris causa Uniwersytetu Śląskiego oraz członka Polskiej Akademii Nauk (PAN) i Polskiej Akademii Umiejętności (PAU). W ramach cyklicznych spotkań do wygłoszenia prelekcji zapraszani są uczeni o niepodważalnych osiągnięciach w zakresie teorii lub zastosowań nauk ścisłych.

Gościem tegorocznej edycji będzie Distinguished University Research Professor of mathematics and physics James A. Yorke z Center for Bioinformatics and Computational Biology (CBCB) działającego w ramach University of Maryland (Stany Zjednoczone), który wygłosi wykład pt. „ Multi-chaos”.

W wydarzeniu udział weźmie JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.math.us.edu.pl.

Afisz informujący o wykładzie im. prof. A. Lasoty