XII Ogólnopolski Festiwal Ekspresji Dziecięcej i Młodzieżowej „Sztuki wizualne”

Od 19 do 23 maja 2014 r. w Katowicach odbywać się będzie XII Ogólnopolski Festiwal Ekspresji Dziecięcej i Młodzieżowej.  Wydarzenie poświęcone będzie wykorzystaniu obrazu w inspirowaniu ekspresyjnej wypowiedzi dziecięcej. Artystyczne realizacje w obrębie sztuk teatralnych, tanecznych, literackich czy muzycznych będą osadzone w styczności z obrazem, wskazując jak ważne znaczenie dla pełnego odbioru tekstu kultury ma aktywne w nim uczestnictwo odbiorcy.

Współorganizatorami festiwalu są: Centrum Ekspresji Dziecięcej działające przy Bibliotece Śląskiej w Katowicach, Biblioteka Śląska w Katowicach, Zakład Pedagogiki Twórczości i Ekspresji Dziecka, Wydział Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego, Zakład Muzykoterapii Akademii Muzycznej w Katowicach i Dom Kultury „Koszutka” w Katowicach.

Wydarzenie patronatem objął JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.