X Wielki Piknik „Regiony Europy i Świata”

3 czerwca 2012 r. w Parku Zamkowym w Pszczynie odbędzie się X Wielki Piknik „Regiony Europy i Świata”, połączony z obchodami święta narodowego Republiki Słowenii. Piknik na stałe wpisał się już w kalendarz największych imprez plenerowych w naszym kraju, w której co roku udział bierze kilkadziesiąt tysięcy uczestników. Do sukcesów wydarzenia niewątpliwie przyczyniły się różnorodne atrakcje kulturalne i sportowe, a także obecność blisko tysiąca wyjątkowych osobistości ze świata polityki, kultury, nauki, sportu i innych dziedzin życia.

Corocznym punktem programu, oprócz występów artystycznych, są także prezentacje: ambasad, konsulatów, regionów, miast, uczelni, przedsiębiorców oraz instytucji na odpowiednio przygotowanych stoiskach. Na jednym z nich Uniwersytet Śląski w Katowicach zaprezentuje swoją ofertę edukacyjną, a także przeprowadzi akcję promującą rekrutację na studia.

Program wydarzenia