X Ogólnopolski Festiwal Ekspresji Dziecięcej i Młodzieżowej

Od 16 do 24 kwietnia 2012 r. w Katowicach i Chorzowie odbędzie się X Ogólnopolski Festiwal Ekspresji Dziecięcej i Młodzieżowej.
Dla uczestników tegorocznej edycji przygotowano bogaty program, w którym nie zabraknie spektakli teatralnych, warsztatów, wernisaży i występów artystycznych. Jest to jedno z najciekawszych wydarzeń cyklicznych, które współorganizuje Zakład Pedagogiki Twórczości i Ekspresji Dziecka Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w kooperacji z wiodącymi, krajowymi i lokalnymi, instytucjami.

19 kwietnia 2012 r. na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UŚ, w ramach festiwalu, odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. „Terapia poprzez sztukę – literatura i teatr”.