facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

X gala Śląskiego Sportu Akademickiego

Jubileuszowa X gala Śląskiego Sportu Akademickiego odbyła się 16 października 2019 roku w kinoteatrze Rialto. Wydarzenie z udziałem władz uczelni, przedstawicieli samorządów miast i województwa było okazją do podsumowania poprzedniego roku akademickiego pod kątem osiągnięć sportowych.

Studenci Uniwersytetu Śląskiego zdobyli II miejsce w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Śląska wyprzedzając Akademię Wychowania Fizycznego. Nagrodę w imieniu władz naszej uczelni odebrał zastępca kanclerza ds. rozwoju i współpracy z gospodarką Dariusz Laska. Najwyższe miejsce na podium uzyskali reprezentanci Politechniki Śląskiej w Gliwicach.


fot. Przemysław Kądziołka 

Wyróżnienia indywidualne – Śląskie Gryfy – trafiły do dwóch pracowników Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu UŚ – Adam Górnik został nagrodzony w kategorii pracowników CWFiS na Śląsku, a Sebastian Korus zdobył tytuł w kategorii „odkrycie roku”. Specjalne wyróżnienie prezesa AZS Katowice trafiło również do Weroniki Urbańczyk za najlepszą fotografię sezonu 2018/2019 (zdjęcie „Karate Wysokich Lotów” wykonane podczas Śląskiego Festiwalu Nauki w 2019 roku) oraz do Agnieszki Jakimiec za projekt gry karcianej „Gibki Szpil” wydanej z okazji jubileuszu 50lecia naszego AZS.

uczestnicy gali
fot. Przemysław Kądziołka 

 


Aktualizacja: 18.10.2019

Skróty

Copyright © 2001-2019
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.