Wystawa Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca „Katowice” na Wydziale Filologicznym

SZPIT

Od 13 do 31 grudnia 2010 r. na Wydziale Filologicznym w Sosnowcu (ul. S. Grota-Roweckiego 5) można oglądać wystawę fotograficzną, poświęconą działalności Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca „Katowice”.

Zespół powstał w 1969 roku z inicjatywy grupy studentów Uniwersytetu Śląskiego, jako pierwszy studencki zespół folklorystyczny w ówczesnym województwie katowickim. Na fotografiach zebranych przez tancerzy, śpiewaków i kierownictwo zespołu, utrwalono najważniejsze momenty z historii SZPiT „Katowice”: występy polskie i zagraniczne, plenerowe, a także te będące częścią odbywającego się od 1979 r. Międzynarodowego Studenckiego Festiwalu Folklorystycznego.

Studencki Zespół Pieśni i Tańca „Katowice” koncertuje w regionie śląsko-dąbrowskim, a także za granicą. Polski folklor w wykonaniu zespołu mogła już poznać publiczność m.in.: Hiszpanii, Niemiec, Rosji, Litwy, Portugalii, Syrii, Tunezji, Cypru, Francji, Białorusi, Mołdawii, Węgier, Brazylii, Algierii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Meksyku, Stanów Zjednoczonych, Czech, a ostatnio także Argentyny, Turcji i Peru.

Rekrutacja do Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca „Katowice” trwa przez cały rok. Wszyscy zainteresowani zdobywaniem nowych umiejętności już dziś mogą dołączyć do zespołu. Spotkania z folklorem to nie tylko kultywowanie tradycji, ale również znakomita okazja do rozwijania pasji. Taniec ludowy to wbrew pozorom trudna i wymagająca forma. Mimo iż polega na pracy zespołowej, stanowi doskonałe narzędzie wyrazu własnej osobowości i indywidualności. Sprawia wiele radości, dodaje energii i rozwija wrażliwość sceniczną.

Studencki Zespół Pieśni i Tańca „Katowice” zaprasza w każdy wtorek, środę i czwartek od godz. 18.30 do 20.00 na ul. Bankową 12 w Katowicach.

Więcej informacji uzyskać można pod numerem telefonu: 32 359 19 49 lub pisząc na adres e-mail: katowice@us.edu.pl.