Wystawa pt. „Profesorowie – adepci…” w Galerii Uniwersyteckiej w Cieszynie

5 czerwca 2013 r. o godz. 14.00 w Galerii Uniwersyteckiej w Cieszynie odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy pt. „Profesorowie – adepci. Łódzka Szkoła Grafiki Warsztatowej”. Wystawa oparta jest na schemacie „mistrz i uczeń”. W roli mistrza występuje Stanisław Fijałkowski, malarz i grafik. Artysta reprezentował Polskę na biennale w São Paulo (1969) i na biennale w Wenecji (1972). Jego uczniowie to obecni profesorowie Wydziału Grafiki i Malarstwa ASP w Łodzi: Andrzej Bartczak, Jacek Nowotarski, Witold Kaliński, Lesław Miśkiewicz, Krzysztof Wawrzyniak, Zbigniew Purczyński, Zdzisław Olejniczak, Paweł Ciechelski, Tomasz Chojnacki, Jan Hrycek, Andrzej Grenda, Sławomir Ćwiek, Danuta Wieczorek, Witold Warzywoda.

Wystawa potrwa do 30 czerwca.