Wystawa pt. „Mapa sztuki” w Galerii Uniwersyteckiej w Cieszynie

10 lipca 2013 r. o godz. 15.00 w Galerii Uniwersyteckiej UŚ w Cieszynie przy ul. Bielskiej 62 rozpocznie się wernisaż wystawy pt. „Mapa Sztuki”. Wystawa jest w założeniu zachętą do wolnej, nieskrępowanej koncepcjami kuratorskimi prezentacji dzieł artystów pracujących w Instytucie Sztuki UŚ. Galeria Uniwersytecka przyjmuje rolę forum, na którym każdy może zagospodarować wybrany dla siebie fragment przestrzeni, licząc się z nieprzewidzianymi kontekstami i wypadkowymi wzajemnych relacji sąsiadujących ze sobą dzieł. Konfiguracja wystawy powstaje spontanicznie w oparciu o intuicję i możliwości nawiązania artystycznego dialogu. Odniesienie do mapy nawiązuje do pozornie bezładnego odzwierciedlenia struktury pejzażu, który jako całość jest w swej istocie spójny i harmonijny.

Ekspozycja jest organizowana w ramach 4. Festiwalu Europejskich Sztuk Artystycznych i Twórczości „Kręgi Sztuki” 2013 i potrwa do końca wakacji.