Wystawa pt. „Dyplomy 2015: Projektowanie graficzne”

Od 30 listopada 2015 roku na deptaku przed rektoratem Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa) będzie prezentowana wystawa pt. „Dyplomy 2015: projektowanie graficzne”, której kuratorem jest dr hab. Tomasz Kipka.

Wystawa pt. „Dyplomy 2015: projektowanie graficzne” to wybór najlepszych prac dyplomowych zrealizowanych w 2015 roku w Zakładzie Projektowania Graficznego Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Autorzy prac to, w głównej mierze, ambasadorowie książki, których realizacje świadczą o bogatej różnorodności podejścia do tematu projektowania pozycji wydawniczych. Wśród realizacji tegorocznych dyplomantów znalazły się opracowania publikacji dla dzieci, młodzieży i dorosłych:

• Małgorzata Tajnert („154 oblicza pieniądza” – almanach o walutach świata),
  • Izabela Lankocz („Historia damskiej bielizny”),
  • Agnieszka Chylińska („Sturm & drang” – tomik poezji Joanny Dziwak),
  • Angelika Kubicz („Emma” – powieść Jane Austen),
  • Teresa Chrzanowska („Monografia teatru Heliotrop”),
  • Ela Pawłowska („Kot ma psa” – książka Alicji Baluch o (i dla) młodzieży).

Kolejne dyplomy przypominają, że projektowanie graficzne nie zajmuje się wyłącznie książką, choć jest ona ich elementem. Dyplom Patrycji Warzeszki – identyfikacja wizualna grupy „Anonimowi artyści” zawierająca album prac i „Autopromocja” Ewy Chorążak z portfolio wydanym w formie książki. Plakat reklamowy jest częścią dyplomu Katarzyny Krawczyk pt. „Identyfikacja wizualna firmy Famak”, z kolei o nowych mediach nie zapomniały Martyna Sobolewska w dyplomie „Identyfikacja wizualna Przeglądu Twórczości Studentów A Rt+” i Małgorzata Szram („Identyfikacja wizualna firmy Menos”). W obydwu pracach zostały uwzględnione projekty stron internetowych.

Promotorami prezentowanych dyplomów są: dr hab. Tomasz Kipka, dr hab. Stefan Lechwar, dr hab. Łukasz Kliś i dr hab. Sebastian Kubica.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: http://absolwent.us.edu.pl/wystawa-dyplomy-2015-projektowanie-graficzne.