Wystawa pt. „Dyplomy 2014: projektowanie graficzne” w Galerii Katowickiej

Od 14 lipca do 31 sierpnia 2015 roku na parterze w Galerii Katowickiej w ramach projektu „Wyższy Poziom” można oglądać wystawę pt. „Dyplomy 2014: projektowanie graficzne”, której kuratorem jest dr hab. Tomasz Kipka, zastępca dyrektora Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego. Ekspozycję stanowi wybór najlepszych prac dyplomowych z zakresu projektowania graficznego zrealizowanych w 2014 roku w Zakładzie Projektowania Graficznego Instytutu Sztuki UŚ w Cieszynie. Prezentowane prace obejmują takie tematy, jak: projektowanie książki i ilustracji, projektowanie krojów pisma, identyfikacji wizualnej, projektowanie opakowań, projektowanie zaangażowane społecznie. Przekrojowy charakter wystawy pokazuje jak szerokim pojęciem jest projektowanie graficzne i w jak wielu dziedzinach życia jest ono obecne.

Autorzy i tematy dyplomów:

• Aleksandra Bochenek – „Szlakiem Przybosia”, książka i folder informacyjny,
  • Tomasz Bolik – identyfikacja wizualna firmy kolonijnej, poligrafia i internet,
  • Ina Kusznierowska – projekt kroju pisma „Verset”,
  • Natalia Leszczuk – animowane grafiki o tematyce ekologicznej,
  • Karolina Maluty – identyfikacja wizualna i projekty opakowań dla spółdzielni mleczarskiej,
  • Marta Scehura – książka kucharska „Mały maszketownik”,
  • Beata Sosnowska – autorska oprawa graficzna „Kodeksu karnego”,
  • Malwina Tracz – identyfikacja wizualna i projekty opakowań dla spółdzielni mleczarskiej,
  • Sylwia Wojtkowska – książka dla dzieci „Mądra sowa z Chotomowa” Hanny Niewiadomskiej.

Wystawa prezentuje dyplomy magisterskie i licencjackie. Promotorzy dyplomów: dr hab. Tomasz Kipka, dr hab. Stefan Lechwar, dr hab. Łukasz Kliś i dr hab. Sebastian Kubica.

Zdjęcie wystawy Zdjęcie wystawyZdjęcie wystawy Zdjęcie wystawy