Wystawa pt. „Czarno na białym” do końca maja w Galerii Uniwersyteckiej

Do końca maja 2013 r. w Galerii Uniwersyteckiej w Cieszynie odbywać się będzie powarsztatowa wystawa projektowania typograficznego z cyklu „Czarno na białym”. Na wystawie można zobaczyć prace studentów Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego oraz typograficzne plakaty dr. Michała Kacperczyka, projektanta i pedagoga związanego z Akademią Humanistyczno-Ekonomiczną w Łodzi i Akademią Sztuki w Szczecinie.

Udział w warsztatach wzięli: Tomasz Bolik, Justyna Dłużniewska, Beata Grzeganek, Aneta Jakubczyk, Agnieszka Lamirowska, Izabela Lankocz, Dominika Lis, Małgorzata Magnowska, Agnieszka Mucha, Katarzyna Przywara, Paulina Siwiec, Agata Skrzypczyk, Mateusz Szymiczek, Małgorzata Tajnert, Henryka Wojciechowska, Agnieszka Woźniak. Prowadzenie warsztatów: dr Michał Kacperczyk, komisarz wystawy: dr Tomasz Jędrzejko, kurator cyklu „Czarno na białym”: dr Tomasz Kipka, dokumentacja fotograficzna: Jerzy Pustelnik.

Katalog wystawy online: http://issuu.com/kipka/docs/czarno-na-bialym_warsztaty?mode=window.