Wystawa i giełda minerałów oraz sesja naukowa na Wydziale Nauk o Ziemi

WNoZ

Od 27 do 28 marca 2010 r. na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego (Sosnowiec, ul. Będzińska 60) będzie miała miejsce XLV Międzynarodowa Wystawa i Giełda Minerałów, Skał i Skamieniałości, podczas której będzie można nie tylko podziwiać eksponaty oraz wyroby jubilerskie, ale również zakupić niektóre okazy.

27 marca 2010 r. o godz. 17.00 odbędzie się XLV Sesja Gemmologiczno-Paleontologiczna, w trakcie której o barwach bursztynu opowie dr Włodzimierz Łapot z Katedry Geochemii, Mineralogii i Petrografii, prof. dr hab. Evgeny Gałuskin oraz dr Irina Gałuskina przedstawią „Nowe minerały odkryte przez pracowników Uniwersytetu Śląskiego”. Dr Andrzej Boczarowski z Zakładu Biogeografii i Dydaktyki Geografii zreferuje „Historię katastrof naturalnych – zdarzenie na Santorini”.