Wystawa fotografii dokumentujących akcję „Własność = Jasność”

Do 23 listopada 2011 r. na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UŚ (Katowice, ul. Grażyńskiego 53) można oglądać wystawę fotografii dokumentujących trzecią edycję akcji „Własność = Jasność”.

Przedsięwzięcie, realizowane w ramach programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „Projektor – wolontariat studencki”, odbywało się pod honorowym patronatem ministra skarbu państwa. Jego celem było rozpowszechnianie wiedzy o giełdzie, prywatyzacji, własności prywatnej i akcjonariacie obywatelskim.

W projekcie „Własność = Jasność” brali udział m.in. studenci Uniwersytetu Śląskiego: Kamila Bednarz, Agnieszka Gruszczyńska, Magdalena Jonderko, Barbara Kompała, Klaudia Kossowska oraz Piotr Zwoliński. Prowadzili oni autorskie warsztaty o tematyce ekonomicznej dla uczniów w różnych zakątkach Polski.