Wystawa fotograficzna Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca „Katowice”

Od 14 lipca do 5 sierpnia 2011 r. będzie można zobaczyć wystawę fotograficzną, poświęconą działalności Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca „Katowice”. Ekspozycja prezentowana jest holu rektoratu Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 12).

SZPiT „Katowice” powstał w 1969 roku z inicjatywy grupy studentów Uniwersytetu Śląskiego jako pierwszy studencki zespół folklorystyczny w ówczesnym województwie katowickim. Na fotografiach zebranych przez tancerzy, śpiewaków i kierownictwo zespołu, utrwalono najważniejsze momenty z historii Zespołu: występy krajowe i zagraniczne, plenerowe, a także te będące częścią odbywającego się od 1979 r. Międzynarodowego Studenckiego Festiwalu Folklorystycznego.

Polski folklor w wykonaniu Zespołu mogła już poznać publiczność z: Hiszpanii, Niemiec, Rosji, Litwy, Portugalii, Syrii, Tunezji, Cypru, Francji, Białorusi, Mołdawii, Węgier, Brazylii, Algierii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Meksyku, Stanów Zjednoczonych, Czech, a ostatnio także Argentyny, Turcji i Peru.

Szczegółowe informacje na temat Zespołu dostępne są na stronie: www.katowice.us.edu.pl.