Wystawa „Formacja 1988. W obronie Uniwersytetu”

10 lipca 2013 r. o godz. 14.00 na deptaku przed rektoratem Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się wernisaż wystawy „Formacja 1988. W obronie Uniwersytetu”, która prezentowana jest w ramach obchodów 25. rocznicy powstania kwartalnika literackiego „FA-art”. W otwarciu udział weźmie prorektor ds. umiędzynarodowienia, współpracy z otoczeniem i promocji dr hab. Mirosław Nakonieczny.

Wydarzenie organizowane jest przez Towarzystwo Literackie im. Teodora Parnickiego, Wydawnictwo FA-art, Fundację Otwarty Kod Kultury we współpracy z Uniwersytetem Śląskim oraz ze Stowarzyszeniem „Pokolenie”, które udostępniło zdjęcia autorstwa Jarosława Krawczyka. Patronat honorowy nad wystawą, która potrwa do 26 lipca 2013 r., objął JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś.

Początki pisma „FA-art” sięgają roku 1987 i są związane z działalnością grupy osób, która podjęła wiele inicjatyw wydawniczych oraz organizowała manifestacje i akcje protestacyjne. Tworzyli ją poloniści, socjologowie i prawnicy, należący do środowiska Niezależnego Zrzeszenia Studentów. Po 25 latach w miejscu manifestacji studenckich na ulicy Bankowej zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt fotografii, dokumentujących wydarzenia z tamtego okresu.

Szczegółowe informacje dostępne sa na stronie internetowej: www.fa-art.pl.

Telewizja internetowa Uniwersytetu Śląskiego wspólnie z redakcją FA-artu zrealizowała cykl materiałów o kwartalniku, który można zobaczyć na stronie internetowej UŚ TV.