Wystawa „Black & Light” w Galerii Uniwersyteckiej w Cieszynie

18 grudnia 2013 r. o godz. 13.00 w Galerii Uniwersyteckiej w Cieszynie odbędzie się otwarcie wystawy plakatu zatytułowanej „Black & Light”. Na wystawie prezentowane będą plakaty muzyczne utrzymane głównie w tonacji czerni i bieli. Będzie można zobaczyć prace nie tylko twórców z Instytutu Sztuki w Cieszynie Wydziału Artystycznego UŚ, ale także autorów związanych z innymi ośrodkami m.in. z: Gdańska, Szczecina, Łodzi, Torunia, Poznania, Katowic, a także Ostrawy (Czechy), Manchester (Anglia), Helsinek (Finlandia) i Chungnam (Korea Południowa). W sumie swoje prace zaprezentuje około 30 artystów.

Autorzy plakatów: Aleksandra Bury, Iwona Cichy, Anna Anc Ciechanowicz, Marta Czuban, Agnieszka Dajczak, Kamila Figura, Karolina Grudzińska, Beata Grzeganek, Michał Kacperczyk, Kamila Kasperowicz, dr Tomasz Kipka, dr hab. Łukasz Kliś, Alina Kończyk, Paulina Kosma, dr hab. Sebastian Kubica, dr Stefan Lechwar, Justyna Machnicka, Pavel Noga, dr hab. Ryszard Pielesz, Nikodem Pręgowski, dr Kaja Renkas, Max Skorwider, Martyna Sobolewska, Monika Starowicz, Karolina Struzik, Byoung Il Sun, Małgorzata Tajnert, Marcin Urbańczyk, Agnieszka Woźniak.

Ekspozycja w Galerii Uniwersyteckiej w Cieszynie przy ul. Bielskiej 62 potrwa do 21 stycznia 2014 roku. Kuratorem wystawy jest dr Tomasz Kipka.

Wystawa prezentowana była do tej pory podczas 9. Międzynarodowego Festiwalu Jazz w Ruinach w sierpniu 2013 roku.