Wystawa 3. Biennale Fotograficzne Uniwersytetu Śląskiego „Nauka – świat bez granic”

4 lutego 2011 r. o godz. 17.00 w Bibliotece Śląskiej (Katowice, pl. Rady Europy 1) odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy 3. Biennale Fotograficznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach „Nauka – świat bez granic”. Wystawa będzie prezentacją prac wyłonionych w konkursie fotograficznym w ramach projektu „Nauka w obiektywie”.

Do udziału w uroczystości zapraszają: JM Rektor UŚ prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, dyrektor Muzeum Śląskiego Leszek Jodliński oraz dyrektor Biblioteki Śląskiej prof. zw. dr hab. Jan Malicki.

Koordynatorem projektu „Nauka w obiektywie” jest Centrum Studiów nad Człowiekiem i Środowiska UŚ.

W uroczystym otwarciu wystawy udział weźmie prorektor ds. studenckich, promocji i współpracy z zagranicą prof. dr hab. Barbara Kożusznik.

„Trudne związki – owadożerne rośliny i ich roślinożerne owady”
Bartosz Jan Płachno, Uniwersytet Jagielloński
Tytuł zdjęcia „Baranek – mszyca pasożytująca na kwiatostanach Utricularia australis, potencjalny zapylacz”
Autor: Bartosz Jan Płachno