Wyniki wyborów władz Regionalnej Konferencji Rektorów Uczelni Akademickich

16.06.2016 - 14:58, aktualizacja 05.11.2019 - 11:19
Redakcja: admin

W czwartek 16 czerwca 2016 roku w siedzibie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbyło się ostatnie w tej kadencji posiedzenie Regionalnej Konferencji Rektorów Uczelni Akademickich (RKRUA). Podczas spotkania przeprowadzone zostały wybory na przewodniczącego, wiceprzewodniczącego i sekretarza Konferencji.

Przewodniczącym wybrany został JM Rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach prof. dr hab. n. med. Przemysław Jałowiecki. Funkcję wiceprzewodniczącego sprawować będzie rektor elekt Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk – prorektor ds. nauki i współpracy z gospodarką. Natomiast obowiązki sekretarza Konferencji powierzono rektorowi elektowi Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach dr. hab. prof. UE Robertowi Tomankowi – prorektorowi ds. organizacji, finansów i rozwoju.

Dotychczasowy przewodniczący RKRUA, JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś otrzymał status honorowego przewodniczącego Konferencji. Kadencja nowo wybranych władz rozpocznie się od 1 września 2016 roku.

Regionalną Konferencję Rektorów Uczelni Akademickich tworzą rektorzy uczelni z województwa śląskiego i opolskiego oraz prezes katowickiego oddziału Polskiej Akademii Nauk, dyrektor Biblioteki Śląskiej, przedstawiciel Rady Głównej Jednostek Badawczo-Rozwojowych, a także rektorzy seminariów duchownych archidiecezji katowickiej, częstochowskiej oraz diecezji opolskiej.

Uczestnicy posiedzenia Regionalnej Konferencji Rektorów Uczeni Akademickich