Wyniki Rankingu Szkół Wyższych „Perspektywy” 2018

29.05.2018 - 16:36 aktualizacja 29.05.2018 - 16:36
Redakcja: admin

Miesięcznik edukacyjny „Perspektywy” opublikował wyniki tegorocznego rankingu szkół wyższych. Ocenie poddane zostały uczelnie akademickie, uczelnie niepubliczne oraz państwowe wyższe szkoły zawodowe, przeprowadzono również klasyfikację kierunków studiów.

W rankingu uczelni akademickich (obejmującym wszystkie szkoły wyższe, poza uczelniami artystycznymi, posiadające uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora) Uniwersytet Śląski uplasował się na 21. pozycji, natomiast w klasyfikacji według typów uczelni – w kategorii uniwersytety –  UŚ zajął 7. miejsce.

Ocenę przeprowadzono również w grupach kryteriów, takich jak: prestiż, innowacyjność, efektywność naukowa, umiędzynarodowienie, absolwenci na rynku pracy, potencjał naukowy oraz publikacje. Tutaj Uniwersytet Śląski uzyskał najlepsze wyniki w dwóch grupach kryteriów – prestiż akademicki oraz efektywność naukowa. W obu klasyfikacjach zajął 11. miejsce w Polsce.

Wyniki rankingu dostępne są na stronie: www.perspektywy.pl/RSW2018