Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Wyniki Akademickich Mistrzostw Polski w jeździectwie

12.06.2018 - 09:12 aktualizacja 12.06.2018 - 09:12
Redakcja: admin

2 i 3 czerwca 2018 roku w Radzionkowie odbywały się Akademickie Mistrzostwa Polski w jeździectwie. W rozgrywkach udział wzięły m.in. zawodniczki z Uniwersytetu Śląskiego. Zawody zostały rozegrane w kategoriach: skoki przez przeszkody, ujeżdżanie oraz kombinacja obu konkurencji.

Reprezentacja UŚ wywalczyła w klasyfikacji generalnej mistrzostw 13. miejsce, zajmując 5. pozycję w typie uczelni: uniwersytety. Antonina Wieczorek zdobyła brązowy medal indywidualnie w kategorii skoki przez przeszkody (amator) – zajęła również 1. miejsce wśród reprezentantek uniwersytetów. W tej konkurencji na 3. pozycji uplasowała się Marcelina Wolny.

Z kolei Aleksandra Marcińska w kategorii ujeżdżanie zajęła 2. miejsce w typie uczelni: uniwersytety.

W klasyfikacji generalnej na 40. pozycji uplasowała się Alicja Kistowska. W kategorii kombinacji skoków i ujeżdżania 18. miejsce zajęła Karolina Brysz, na 25. miejscu znalazła się Aleksandra Marek, natomiast Katja Miąso uplasowała się na 28. pozycji.

Organizatorem wydarzenia był Akademicki Związek Sportowy Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.