facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

Wykłady otwarte z zakresu kryminalistyki

Budynek Wydziału Prawa i Administracji

7 stycznia 2019 roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego (ul. Bankowa 11b, Katowice) odbędą się dwie prelekcje zorganizowane przez Koła Naukowe: Kryminalistyki „Veritas” UŚ, Prawa Karnego UŚ oraz Kryminologii UŚ.

Wykład poświęcony „Inscenizacji na miejscach zbrodni – zabójstwa maskowane” wygłosi podinsp. dr Bogdan Lach – psycholog śledczy, biegły sądowy z zakresu psychologii, specjalista w dziedzinie przestępstw związanych z użyciem przemocy, pierwszy psycholog śledczy w Polsce, który zajął się profilowaniem przestępców. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.30 w auli nr 8.

Prelekcję poprzedzi wystąpienie mgr. Marcina Chowańca – doktoranta w Katedrze Kryminalistyki Wydziału Prawa i Administracji UŚ, aplikanta adwokackiego Okręgowej Rady Adwokackiej w Katowicach. Tematyką spotkania, które rozpocznie się o godz. 17.00, będą „Oględziny miejsc katastrof z uwzględnieniem metod identyfikacji zwłok i szczątków ludzkich”.

Wykłady mają charakter otwarty.

Szczegółowe informacje dostępne są na wydarzeniu na Facebooku: www.facebook.com