Wykłady otwarte w ramach Tygodnia Mózgu 2019

Grafika z napisem Tydzień Mózgu 2019

Od 11 do 15 marca 2019 roku w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej oraz na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego odbywać będą się wykłady otwarte organizowane w ramach Światowego Tygodnia Mózgu. Uniwersytet Śląski już po raz dziesiąty włącza się w obchody wydarzenia, którego celem jest promowanie wiedzy z zakresu neurobiologii, kognitywistyki i psychologii.

Spotkania, przygotowane w ciekawej, popularnonaukowej formule, adresowane są do studentów, uczniów oraz osób interesujących się możliwościami i ograniczeniami naszego mózgu.

Program wykładów otwartych:

• poniedziałek 11 marca
    „Jak daleko można zajść bez mózgu? O ewolucji układu nerwowego” – Mateusz Kostecki, Instytut Biologii Doświadczalnej im. Marcelego Nenckiego PAN
  • wtorek 12 marca
    „Dążenie do zrozumienia działania mózgu poprzez budowę i badanie modeli komputerowych w postaci sieci neuronowych” – prof. dr hab. Ryszard Tadeusiewicz, Akademia Górniczo-Hutnicza
  • środa 13 marca
    „Układ nagrody w mózgu” – dr hab. Jan Rodriguez Parkitna, Instytut Farmakologii PAN
  • czwartek 14 marca
    „Wykład o przetwarzaniu informacji w organizmach jednokomórkowych” – dr Łukasz Lamża, Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych
    (godz. 17.00, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska UŚ, sala 121, Katowice, ul. Bankowa 9).

Tydzień Mózgu 2019 na Uniwersytecie Śląskim organizowany jest przez pracowników Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego oraz Centrum Kształcenia Ustawicznego we współpracy ze specjalistami informacji naukowej z CINiBy.