Wykład w ramach Wszechnicy Polskiej Akademii Umiejętności

26.03.2018 - 09:10 aktualizacja 05.11.2019 - 11:17
Redakcja: admin

Polska Akademia Umiejętności – Stacja Naukowa w Katowicach oraz Biblioteka Śląska organizują kolejne spotkanie w ramach Wszechnicy Polskiej Akademii Umiejętności, którego gościem będzie dyrektor katowickiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej dr Andrzej Sznajder. Prelegent wygłosi wykład pt. „Czy PRL była Polską?”.

Prelekcja odbędzie się 27 marca 2018 roku o godz. 17.00 w Bibliotece Śląskiej. Spotkanie poprowadzi dr hab. Zygmunt Woźniczka z Zakładu Teorii i Historii Kultury Wydziału Filologicznego UŚ.

Dr Andrzej Sznajder urodził się w 1965 roku w Chorzowie. Jest absolwentem Wydziału Nauk Humanistycznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, podyplomowych studiów z zakresu zarządzania oświatą na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz zarządzania w kulturze, sztuce i turystyce kulturowej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Od 2014 roku pełni funkcję dyrektora Oddziału IPN w Katowicach. Autor i współredaktor wielu publikacji, m.in.: „14 dni pod ziemią: KWK »Piast« w Bieruniu 14–28 grudnia 1981 roku”, „Idą pancery na »Wujek«” (Katowice 2006), „Budownictwo kościołów w diecezji częstochowskiej w latach 1945–1989” (Katowice 2016).

biało-czarny plakat promujący wykład w ramach Wszechnicy Polskiej Akademii Umiejętności z udziałem dr. Andrzeja Sznajdera ze zdjęciem prelegenta, logo organizatorów i biogramem wykładowcy