Wykład w ramach Nowej Wszechnicy Górnośląskiej „Solidarność”

20.11.2018 - 14:04, aktualizacja 05.11.2019 - 11:17
Redakcja: admin

28 listopada 2018 r. o godzinie 12.00 na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego ( Katowice, ul. Bankowa 11b, aula nr 6) odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Nowej Wszechnicy Górnośląskiej „Solidarność”. W programie wydarzenia zaplanowano wykład prof. zw. dr hab. Krystyny Heskiej-Kwaśniewicz pt. „Zofii Kossak-Szczuckiej drogi do wolności”.

Działalność Nowej Wszechnicy Górnośląskiej „Solidarność” zainicjowała Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” Uniwersytetu Śląskiego, uznając działalność oświatowo-kulturalną jako jedną z form realizacji celów związku. Nazwa i idea nawiązują do tradycji Wszechnicy Górnośląskiej działającej z inicjatywy ogniw NSZZ „Solidarność” i Niezależnego Zrzeszenia Studentów w latach osiemdziesiątych. Celem Nowej Wszechnicy Górnośląskiej jest pobudzanie i zaspokajanie potrzeb intelektualnych i kulturalnych, popularyzowanie wiedzy z różnych dziedzin nauki, a tym samym sprzyjanie integracji środowisk naukowych i twórczych ze społeczeństwem oraz uświadamianie misji Uniwersytetu Śląskiego.

Plakat wydarzenia. Obraz pisarki