Wykład pt. „Nowa wojna narkotykowa – bioetyka wobec problemu dopalaczy”

31 marca 2015 r. o godz. 16.00 w sali Rady Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się inauguracyjne spotkanie nowo powstałego Koła Naukowego „Prawo i Bioetyka”. Gościem specjalnym będzie dr hab. Lesław Niebrój, kierownik Katedry Filozofii i Nauk  Humanistycznych Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, który wygłosi wykład pt. „Nowa wojna narkotykowa – bioetyka wobec problemu dopalaczy”. Wykład będzie stanowił przyczynek do dyskusji.

Koło Naukowe „Prawo i Bioetyka” powstało w celu rozwijania zainteresowań naukowych z zakresu szeroko rozumianej etyki i bioetyki. Jego działalność skupia się przede wszystkim na współczesnych problemach bioetycznych: in vitro, klonowanie, inżynieria genetyczna, transplantacja, substancje psychoaktywne.