Wykład pt. „Finansowa piramida, czyli jak obronić swoje pieniądze”

ŚNN2010

W ramach Śląskiej Nocy Naukowców 2010 odbędzie wykład, dotyczący modelu oprocentowania: złożonego, prostego i mieszanego opisywanego przy pomocy równań funkcyjnych. Stosowane przez banki oprocentowanie mieszane ma wady, które umożliwiają nadużycia ze strony klientów. Uczestnicy Nocy Naukowców będą mieli okazję poznać formułę matematyczną, umożliwiającą ich uniknięcie.

W wykładzie zatytułowanym „Finansowa piramida, czyli jak obronić swoje pieniądze” o wadach i zaletach różnych sposobów oprocentowania będzie opowiadał prof. UŚ dr hab. Maciej Sablik, dziekan Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego.

Spotkanie rozpocznie się 24 września 2010 r. o godz. 19.15 w Instytucie Matematyki UŚ (Katowice, ul. Bankowa 14), sala 213.

Program Śląskiej Nocy Naukowców dostępny jest na stronie: http://www.nocnaukowcow.com.pl/strona.php?s=2.