facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

Wykład prof. Zygmunta S. Derewendy pt. „Jak walczymy z wirusem Ebola…”

10 grudnia 2015 roku gościem Uniwersytetu Śląskiego będzie prof. Zygmunt S. Derewenda z University of Virginia, który wygłosi popularnonaukowy wykład na temat eboli pt. „Jak walczymy z wirusem Ebola…”. Spotkanie  odbędzie się o godz. 10.30 na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 9, I piętro, sala audytoryjna).

Prof. Zygmunt Derewenda jest absolwentem Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Łódzkiego (1976 r.). Doktoryzował się w zakresie chemii na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii UŁ. Był pracownikiem naukowo-badawczym w brytyjskim University of York, profesorem biochemii na University of Alberta, Kanada. Od 1996 r. jest profesorem fizjologii molekularnej i biofizyki University of Virginia w USA. Wykładał m.in. w Korei Południowej, Australii i na wielu uczelniach w Europie i USA.

Prof. Zygmunt Derewenda jest specjalistą w zakresie biologii molekularnej i krystalografii białek, zajmuje się szeroką tematyką, która obejmuje m.in. problematykę kurczliwości mięśni gładkich i etiologii nadciśnienia oraz badania nad nowymi lekami przeciwko wirusowi Ebola.

Po wykładzie prof. Zygmunt Derewenda spotka się z przedstawicielami uczelni. W rektoracie Uniwersytetu Śląskiego gościa podejmą JM Rektor UŚ prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś oraz prorektor ds. nauki i współpracy z gospodarką prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk.

Skróty

Copyright © 2001-2019
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.