Wykład prof. Tadeusza Sławka pt. „Metamorfoza i apokalipsa. Oświecenie i powinności humanistyki”

prof. Tadeusz Sławek

18 listopada 2019 roku o godz. 15.30 w auli im. Zbigniewa Jerzego Nowaka na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (pl. Sejmu Śląskiego 1, V piętro) odbędzie się wykład prof. dr. hab. Tadeusza Sławka pt. „Metamorfoza i apokalipsa. Oświecenie i powinności humanistyki”.

Prof. dr hab. Tadeusz Sławek jest poetą, eseistą, tłumaczem, literaturoznawcą, autorytetem w zakresie teorii i historii literatury, komparatystyki literackiej oraz pogranicza literatury, kultury i filozofii.

Spotkanie zainauguruje cykl wykładów mistrzowskich organizowanych przez katowicki oddział Komisji Historycznoliterackiej PAN.