Wykład prof. Leszka Balcerowicza pt. „Polski wymiar sprawiedliwości: problemy i rozwiązania”

W czwartek 6 marca 2014 r. prof. Leszek Balcerowicz będzie gościem Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. O godz. 13.30 gościa podejmie JM Rektor UŚ prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś. Następnie na Wydziale Nauk Społecznych o godz. 14.00 w auli im. Kazimierza Popiołka odbędzie się wykład otwarty prof. Leszka Balcerowicza pt. „Polski wymiar sprawiedliwości: problemy i rozwiązania”.

Spotkanie będzie okazją do udzielenia odpowiedzi na pytania:

• jaki jest związek między regulacjami prawnymi a rozwojem gospodarki?
  • jak zmieniał się system prawny w Polsce po 1989 r.?
  • czy polski wymiar sprawiedliwości naprawdę jest sprawiedliwy?

Po wykładzie będzie można nabyć książkę „Odkrywając wolność. Przeciw zniewoleniu umysłów” i zdobyć dedykację prof. Leszka Balcerowicza. Organizatorem spotkania jest Forum Obywatelskiego Rozwoju oraz Rada Samorządu Studenckiego UŚ.

Szczegółowe informacje

Spotkanie poprzedzi konferencja prasowa, która odbędzie się na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach (ul. Bogucicka 3a, budynek B, sala nr 215B) o godz. 10.30.

Przedstawiciele mediów zainteresowani udziałem w konferencji proszeni są o kontakt e-mailowy: anna.stypa@for.org.pl oraz adrianna.cichocka@for.org.pl.

Aktualności w TVP Katowice (od 9:55) (06.03.2014)