facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

Wykład prof. Krzysztofa Jażdżewskiego pt. „Różnorodność biologiczna Oceanu Południowego”

Logo Centrum Studiów Polarnych

We wtorek 21 lutego 2017 roku o godz. 11.00 na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego (Sosnowiec, ul. Będzińska 60, sala nr 128) prof. dr hab. Krzysztof Jażdżewski wygłosi wykład pt. „Różnorodność biologiczna Oceanu Południowego”. Naukowiec jest hydrobiologiem i oceanobiologiem z Uniwersytetu Łódzkiego, jednym z pionierów polskich badań oceanobiologicznych w Antarktyce.

Spotkanie organizuje Centrum Studiów Polarnych (CSP) – jednostka posiadająca status Krajowego Naukowego Ośrodka Wiodącego KNOW (na lata 2014–2018), którą tworzą: Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego (jednostka wiodąca), Instytut Geofizyki PAN oraz Instytut Oceanologii PAN. Funkcję przewodniczącego Centrum pełni prof. zw. dr hab. Jacek Jania.