Wykład prof. Claudii Polzin-Haumann z Uniwersytetu Kraju Saary

Wydział Filologiczny UŚ w Sosnowcu

W piątek 6 kwietnia 2018 roku o godz. 10.00 w sali Rady Wydziału Filologicznego w Sosnowcu, podczas finału VI Konkursu Realioznawczego o RFN i kraju związkowym Saarland, rozpocznie się, zorganizowany przez Instytut Filologii Germańskiej, wykład prof. dr Claudii Polzin-Haumann z Uniwersytetu Kraju Saary pt. „Universität des Saarlandes”. Jego tematem przewodnim będzie historia oraz działalność naukowa i dydaktyczna Uniwersytetu Kraju Saary z siedzibą w Saarbrücken. Zainteresowania badawcze prof. dr Claudii Polzin-Haumann, która reprezentuje Katedrę Języków Romańskich, koncentrują się na zagadnieniach z obszaru lingwistyki konfrontatywnej, gramatykografii języków romańskich, wielojęzyczności i interkomprehensji oraz badania z zakresu refleksji i świadomości językowej.