Wykład prof. Aliny Kowalczykowej pt. „»Pan Tadeusz« inaczej odczytany”

Wydział Filologiczny UŚ w Katowicach

23 maja 2019 roku o godz. 11.15 w auli im. Zbigniewa Jerzego Nowaka na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (pl. Sejmu Śląskiego 1, V piętro) rozpocznie się wykład prof. dr hab. Aliny Kowalczykowej pt. „»Pan Tadeusz« inaczej odczytany”.

Prof. Alina Kowalczykowa – profesor historii literatury polskiej, autorka licznych publikacji naukowych z dziedziny humanistyki, członkini Towarzystwa Popierania i Krzewienia Nauk, PEN Clubu, Komitetu Nauk o Literaturze PAN oraz Instytutu Badań Literackich PAN. W swoich pracach zajmuje się głównie zagadnieniami romantyzmu.

Organizatorami wydarzenia są Komisja Historycznoliteracka PAN – Oddział w Katowicach oraz Komitet Okręgowy w Katowicach Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.

Zaproszenie na wykład adresowane jest także do uczniów, nauczycieli oraz olimpijczyków. Udział w wykładzie jest bezpłatny. Zainteresowane klasy i szkoły proszone są o wysłanie zgłoszenia drogą elektroniczną na adres e-mail: olijp.katowice@gmail.com do 17 maja.