Wykład prof. Alaina Blondela na Uniwersytecie Śląskim

01.10.2018 - 12:11, aktualizacja 01.10.2018 - 12:11
Redakcja: admin

W czwartek 4 października 2018 roku o godz. 16.00 w sali nr 227 na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (ul. Bankowa 14) rozpocznie się konwersatorium, podczas którego prof. Alain Blondel reprezentujący Université de Genève oraz Europejską Organizację Badań Jądrowych CERN (Szwajcaria) wygłosi wykład pt. „Fundamental questions and collider solutions”.

Prof. Alain Blondel jest jednym z czołowych eksperymentatorów w fizyce cząstek elementarnych, który brał udział w takich eksperymentach, jak: Gargamelle, HERA, LEP oraz LHC. Laureat wielu nagród oraz wieloletni członek komitetu polityki naukowej CERN prowadzi badania z zakresu fizyki neutrin oraz uczestniczy w pracach nad konstrukcją przyszłych akceleratorów FCC (Future Circular Colliders) w CERN.

Organizatorami spotkania są Polskie Towarzystwo Fizyczne Oddział Katowicki oraz COST Action CA16201 ParticleFace. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.ptf.us.edu.pl.