Wykład oraz spotkanie z pisarką kanadyjską Myrną Kostash

Od 2 do 3 października 2013 r. Myrna Kostash – wybitna kanadyjska pisarka będzie gościem Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu. Wizyta będzie okazją do wygłoszenia wykładu pt. „The Reluctant Historian: Writing Creative Nonfiction”, dotyczącego relacji między osadnikami w Zachodniej Kanadzie a ludnością rdzenną tego kraju. Wykład odbędzie się 3 października o godz. 12.00 w Instytucie Kultur i Literatur Anglojęzycznych UŚ (Wydział Filologiczny w Sosnowcu, III piętro – „akwarium”).

Prelekcję poprzedzi spotkanie ze studentami, które odbędzie się 2 października 2013 r. o godz. 14.00, w sali 3.55. Autorka będzie poruszała tematykę strategii literackich w literaturze faktu oraz przeprowadzi krótkie ćwiczenia „creative non-fiction writing”. Wizyta będzie okazją do zapoznania się z gatunkami kanadyjskiej literatury faktu i da studentom możliwość konsultacji z ekspertką w tej dziedzinie.

Do udziału w wydarzeniu, studentów i pracowników, zaprasza Centrum Studiów Kanadyjskich UŚ.

Myrna Kostash – pisarka, dziennikarka, autorka wielu książek (literatura faktu): “All of Baba’s Children” (1978); “Long Way From Home: The Story of the Sixties Generation in Canada” (1980); “No Kidding: Inside the World of Teenage Girls” (1987); “Bloodlines: A Journey Into Eastern Europe” (1993); “The Doomed Bridegroom: A Memoir” (1997); “The Next Canada: Looking for the Future Nation” (2000); “Reading the River: A Traveller’s Companion to the North Saskatchewan River” (2005); “The Frog Lake Reader” (2009) oraz “Prodigal Daughter: A Journey into Byzantium” (2010). Zdobywczyni wielu nagród literackich m.in.: Nagrody Wilfreda Egglestona w kategorii literatura faktu za książkę „Prodigal Daughter” („Córa Marnotrawna”), Nagrody Matta Cohena Związku Pisarzy Kanady za osiągnięcia życia czy Nagrody Złotego Pióra Związku Pisarzy Alberty-Golden Pen Award for Lifetime Achievement. Więcej informacji o pisarce na stronie: www.myrnakostash.com.