Wykład i seminaria dr. hab. Thomasa Schneidera z Uniwersytetu w Osnabrück

Wydział Filologiczny UŚ w Sosnowcu

We wtorek 20 marca 2018 roku o godz. 11.30 na Wydziale Filologicznym w Sosnowcu (sala nr 0.51) rozpocznie się wykład gościnny dr. hab. Thomasa Schneidera z Uniwersytetu w Osnabrück pt. „Der Erste Weltkrieg in Comic und Graphic Novel”. Z kolei 21 marca dr hab. Thomas Schneider poprowadzi dwa seminaria pt. „Die Vereinigten Staaten von Europa. Die Europabewegung in den 1920er und 1930er Jahren und der Schriftsteller Emil Ludwig“ oraz „Erich Maria Remarques Im Westen nichts Neues im Kontext der deutschen Literatur zum Ersten Weltkrieg“.

Dr hab. Thomas Schneider jest kierownikiem Centrum im. Ericha Marii Remarque’a, współredaktorem czasopisma „Krieg und Literatur/War and Literature“. Prowadzi wykłady z nowej literatury niemieckiej na Uniwersytecie w Osnabrück. W obszarze jego badań znajduje się literatura wojenna i antywojenna XX wieku, niemiecka literatura emigracyjna, współczesna poezja i dramat oraz obrazy wojenne w filmie.

Na Wydziale Filologicznym UŚ dr hab. Thomas Schneider przebywa na zaproszenie Instytutu Filologii Germańskiej.