Wykład i prezentacja wideo „Sztuka ognia i koloru – technika emalii na blasze”

We wtorek 17 lutego 2015 r. o godz. 11.00 w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej odbędzie się wykład i prezentacja wideo pt. „Sztuka ognia i koloru – technika emalii na blasze”. Wykład poprowadzą pracownicy Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego – prof. dr hab. Elżbieta Kuraj i dr hab. Krzysztof Dadak. Będzie to spotkanie zamykające wystawę malarstwa w technice emalii „SMALT – sztuka ognia”, autorstwa pedagogów i studentów cieszyńskiego Instytutu Sztuki. Prezentowana w przestrzeni CINiBA ekspozycja jest rezultatem kilkuletniej współpracy polskiego i czeskiego środowiska artystycznego związanego z Międzynarodowym Sympozjum Frydlanckiego Smaltu. Prezentację emalierstwa artystycznego można oglądać do 28 lutego w holu głównym CINiBA.

Organizatorami wydarzeń są Zakład Malarstwa Instytutu Sztuki UŚ w Cieszynie i Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka. Wstęp jest wolny.

Katalog wystawy

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.ciniba.edu.pl.